Zatrudnienie cudzoziemca – dlaczego warto zatrudnić obcokrajowca w Polsce?

jak zatrudnić ukraińca
Zezwolenie na pracę cudzoziemca na terytorium RP
7 marca, 2019
pozwolenie na pracę
Legalizacja pobytu w Polsce dla rodziny cudzoziemca
3 kwietnia, 2019
zatrudnienie cudzoziemca

„Zatrudnienie cudzoziemca” to jedno z najczęściej wyszukiwanych haseł przez przedsiębiorców. Ta statystyka z pewnością już nikogo nie dziwi. Dołączenie Polski do Unii Europejskiej przyczyniło się do dużej migracji pracowników w naszym kraju. Polscy specjaliści wyjechali na zachód poszukując lepiej płatnej posady. Nic więc dziwnego, że polscy przedsiębiorcy zainteresowali się zatrudnieniem cudzoziemców spoza Unii Europejskiej.

Zatrudnienie cudzoziemca w Polsce

Pracodawcy chętnie zatrudniają pracowników zza wschodniej granicy ze względu na ich kwalifikacje oraz odpowiednie umiejętności.  Z roku na rok rośnie odsetek obcokrajowców zatrudnionych w Polsce, zajmują oni posady, na które obecnie jest największe zapotrzebowanie.

Początkowo zatrudniano cudzoziemców głównie w sektorze budowlanym. Obecnie obcokrajowcy otrzymują zatrudnienie w przemyśle, usługach informatycznych, edukacji, a także w sektorze służby zdrowia. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie pracodawców, aktualnie możliwe jest zatrudnienie cudzoziemca na stałe oraz okresowo.

Dlaczego pracodawcy zatrudniają cudzoziemców?

Dla dużego grona przedsiębiorców zatrudnienie cudzoziemców było koniecznością, aby utrzymać stabilność w firmie. Pracodawcy mają poważny problem ze znalezieniem wykwalifikowanego pracownika, ponieważ wielu Polaków decyduje się na podjęcie pracy na podobnym stanowisku za zachodnią granicą, gdzie uzyskują lepsze wynagrodzenie. Tę lukę uzupełniają obcokrajowcy, którzy chętnie podejmują się pracy za polską stawkę. Na zatrudnienie cudzoziemca wpływa również jego wysoka dyspozycyjność.

Według przeprowadzonych badań, pracodawcy często zaznaczali, że cenią dużą wiedzę cudzoziemców na temat rynków w innych państwach, z którymi współpracuje przedsiębiorca. Dodatkowymi zaletami jest znajomość języka obcego.

Jak znaleźć i zatrudnić pracownika zza wschodniej granicy?

Jest to bardzo proste – Legalizacjapracy.pl sp. z o. o. specjalizuje się w przeprowadzaniu rekrutacji i legalizacji pracy w Polsce.

Jak to działa? Pracodawca wskazuje na jakie stanowisko poszukuje pracownika oraz wymagane kwalifikacje. Pracownicy Legalizacjapracy.pl przeprowadzają cały proces rekrutacji, a następnie przygotowują pełną dokumentację konieczną do zatrudnienia cudzoziemca w Polsce.

Skontaktuj się z nami, aby szybko i sprawnie zatrudnić cudzoziemca.