Zagrożenia wynikające z otwarcia niemieckiego rynku pracy dla obywateli Ukrainy.

Zatrudniaj legalnie! – cz. 2
7 lutego, 2020
W jakich sytuacjach Twój wniosek o pobyt czasowy może zostać odrzucony?
26 lutego, 2020

Obecnie lukę kadrową na polskim rynku pracy wypełniają pracownicy z zagranicy, głównie z Ukrainy 🇺🇦. Od dłuższego czasu wiemy, że Niemcy w marcu bądź kwietniu otworzą swój rynek pracy dla pracowników z Ukrainy.

Z badań wynika, że co trzeci Ukrainiec pracujący w Polsce deklaruje chęć wyjazdu do Niemiec 🇩🇪. Spowoduje to drastyczny spadek dostępności pracowników dla polskich przedsiębiorstw. Polscy pracodawcy nie będą w stanie konkurować z niemieckimi w kwestii wysokości wynagrodzeń.
Niemiecki rynek w pierwszej fazie otwiera się na specjalistów ze znajomością języka niemieckiego.
Ale czyż operator wózka widłowego z uprawnieniami, potrafiący obsługiwać systemy informatyczne w nowoczesnych magazynach logistycznych w systemie FIFO lub operator CNC nie są specjalistami?

👉 Co do znajomości języka, to w ostatnim roku powstało mnóstwo szkół językowych z nastawieniem na kursy języka niemieckiego dla Ukraińców.

Już wiosną polscy przedsiębiorcy staną znowu przed ogromnymi problemami kadrowymi.

Firma Legalizacjapracy.pl ma receptę na te problemy. Sprowadzamy pracowników z Kazachstanu i Uzbekistanu. Pracownicy ci, przyjeżdżają od razu na podstawie rocznej wizy i zezwoleniu wydanym na 3 lata. Ponadto takim pracownikom trudniej zmienić pracodawcę niż tym, których obejmuje procedura oświadczeniowa, zatem pracownik z Kazachstanu lub Uzbekistanu jest pracownikiem perspektywicznym.

Zapraszamy do kontaktu 🙂
______
📌 www.legalizacjapracy.pl
Joanna Kuklińska
Główny Konsultant ds. Legalizacji Pobytu
📞 536 235 078